MLEKO MIGDAŁOWE

W ośrodku odnowy organizmu na Goa szklaneczka mleka rośinnego podawana była codziennie wieczorem przed snem. Kremowe i lekko słodkie działało lekko nasennie, ale nie to jest największą zaletą mleka migdałowego.

Mleko migdałowe ma przede wszystkim silne właściwości odmładzające, gdyż zawiera witaminę młodości E o silnym działaniu antyoksydacyjnym, odpowiedzialną min. za wygląd skóry. Szklanka o pojemności 240 ml pokrywa aż do 50 % dziennego zapotrzebowania organizmu na tę witaminę. Ponadto wysoka zawartość wapnia, magnezu, potasu oraz żelaza alkalizuje organizm przywracając właściwe pH. Co ciekawe, mimo, że migdały same w sobie są przekąską wysoko kaloryczną, mleko, które z nich powstaje jest wprawdzie bardzo odżywcze, ale nie kaloryczne. Szklanka to zaledwie 50 kalorii.

Mleko migdałowe można wykorzystywać na wiele sposobów, ja najczęściej piję je z dodatkiem pasty z kurkumy jako słynne Złote Mleko. Lekko osłodzone miodem lub zmiksowanym daktylem traktuję je wtedy jako lekką kolację, a w ciągu dnia jako Kurkumowe Latte. To mleko jest także pyszne do kawy, owsianek, musli, wypieków. Sprawdzi się wszędzie jako zamiennik krowiego mleka. Zresztą, moim zdaniem, ze wszytkich mlek roślinnych, właśnie migdałowe jest do niego najbardziej zbliżone w smaku.

Przepis pochodzi z mojej książki „Happy Uroda”
Zdjęcie: Kasia Bem

Składniki

na  1/2 litra mleka:
100 g migdałów
400 ml dobrej wody
gaza do odciśnięcia

Wykonanie

Migdały zalej wodą i odstaw na minimum 8 godzin. W trakcie moczenia zmień kilka razy wodę. Następnie opłucz je dokładnie na sitku i przełóż do naczynia, w którym będziesz je miksować. Zalej 400 ml dobrej wody. Zmiksuj. Przelej mleko przez gazę i mocno wyciśnij. Uzyskasz kremowe białe mleko o lekko słodkim smaku. Przechowuj je w lodówce do 3 dni.

Tagi:

Detoks / Happy Uroda / mleko migdałowe / napój / Przepisy Kasi Bem

Sprawdź co jeszcze przygotowałam dla Ciebie